Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

517 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndaj Shakhtar do te kete nje mungese te madhe ne mesfushe? “Conte ne ankth: pak e kane kuptuar…”

Inter, ndaj Shakhtar do te kete nje mungese te madhe ne mesfushe? “Conte ne ankth: pak e kane kuptuar…”
Inter Club Staff

Arturo Vidal eshte ne mendjen e Antonio Contes. Mesfushori kilian eshte ne dyshim te forte per ndeshjen decizive ne Champions League kunder Shakhtar Donetsk.

Kjo ndeshje eshte ne program te luhet te merkuren ne darke ne Meazza dhe aty do te vendoset edhe fati i Interit ne Europe.

Tuttosport nderkohe zbulon nje detaj te rendesishem per as i perket zevendesimit ne minuten e 26 te pjeses se dyte ndaj Bolognes.

“Dicka ndodhi aty qe ka shqetesuar jo pak Conten: Vidal ka prekur kofshen para se te dilte, e dukej sikur kishte nje problem.”

E perditshmja shpjegon se si kiliani ka qene dje ne Appiano per te zhvilluar terapi dhe sot do te vleresohet nga stafi mjekesor.

“Prezenca e tij eshte shume e rendesishme per Interin, edhe pse Conte do mund te besoje per kete ndeshje edhe te Brozovic, Barella dhe Gagiardini.”

“Perkundrazi, me Vidal ne dispozicion, do te jete e rendesishme per te pare se kush do te mbese jashte nga ata te tre.”

“Por Conte eshte ne ankth ne kete moment: po pret lajme per Vidal e do te donte ta kishte me cdo kusht te merkuren ne dispozicion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.