Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

671 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndizet merkato ne dalje? “Plot tre lojtare pritet te largohen sot. Shume shpejt edhe zyrtarizimi per…”

Inter, ndizet merkato ne dalje? “Plot tre lojtare pritet te largohen sot. Shume shpejt edhe zyrtarizimi per…”
Inter Club Staff

Dje ka qene dita e Arturo Vidal tek Interi: lojtari ka mberritur ne Milano te shtunen ne darke dhe dje ka zhvilluar vizitat mjekesore.

Ndersa diten e sotme ai pritet qe me ne fund te shpallet si nje lojtar i Interit zyrtarisht.

Por merkato e Interit nuk ndalet aspak aty dhe ka shume tratativa te tjera gati qe te zyrtarizohen edhe ato.

“Marreveshja ndermjet Interit dhe Vidal ka ekzistuar prej kohesh por Marotta dhe Ausilio kane mundur qe te nxitojne vetem pasi Godin eshte dakordesuar me Cagliarin.”

“Keshtu, dita e djeshme ka qene nje dite intensive edhe per sa i perket shitjeve ku Interi dhe Samp me ne fund kane gjetur marreveshjen.”

“Behet fjale per shitjen perfundimtare te Antonio Candreves ne Genova edhe pse mungon ende dakordesia e lojtarit.”

“Nderkohe, shitja e trete qe eshte gati eshte ajo e Esposito tek SPAL, por per kete do te zbulojme me shume gjate artikujve ne vazhdim sapo te kemi detaje.”

“Gjithashtu edhe Salcedo do te rikthehet te Verona (duhet percaktuar e drejta blerjes dhe kunder blerjes).”

“Pasi te sistemohen keta (te gjithe shpresojne sot), atehere Interi do mund te zyrtarizoje edhe blerjen e Matteo Darmian.”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.