Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndodh ajo qe pritej me pak? “Surpriza ne kete moment ka nje emer dhe nje mbiemer: Conte ka vendosur…”

Inter, ndodh ajo qe pritej me pak? “Surpriza ne kete moment ka nje emer dhe nje mbiemer: Conte ka vendosur…”
Inter Club Staff

Sot eshte zhvilluar stervitja e pare e Interit me grupin e kompletuar, ku kane marre pjese te gjithe lojtaret e rikthyer nga kombetaret.

Si gjithmone, eshte punuar me ritme te lehta, duke pare se shumica e lojtareve ne kombetare kane pasur nje ngarkese teper te larte.

Ja pse Antonio Conte po mendon per levizjet me te mira per ndeshjen e neserme ndaj Torinos, nje ndeshje ku nuk pranohet ndonje hap fals.

Per kte ka folur sot Il Giorno, e cila ka treguar se do te ndodhe ajo qe pritej me pak dhe surpriza ne kete moment tek Interi mund te kete nje emer dhe nje mbiemer.

“Surpriza e madhe ne kete moment tek Interi mund te jete Radja Nainggolan. Ai eshte jashte kombetares se tij dhe ka punuar ne Appiano Gentile.”

“Conte e ka pare nga afer dhe ai ka bere maksimumin duke u rritur shume ne syte e tranjerit te tij gjate ketyre diteve.”

“Nderkohe, prezenca e Eriksen varet shume edhe nga idete e lojes se teknikut dhe zgjedhjet e tij per Vidal dhe Barella.”

“Keshtu, nese Conte do i lere ata te dy pushim sot, Eriksen mund te luaje per tu ulur ne stol me pas ne Champions League.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.