Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

634 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndodh e papritura? “Klubi mund te nderroje sponsor shume shpejt: nje oferte e rendesishme direkt nga…”

Inter, ndodh e papritura? “Klubi mund te nderroje sponsor shume shpejt: nje oferte e rendesishme direkt nga…”
Inter Club Staff

Ne shtepine Inter ka filluar te levize dicka per sa i perket sponsorave. Per kete flet sot Tuttosport ne numrin e saj te perditshem.

Ne fakt, klubi zikalter me sa duket po kerkon qe te zevendesoje ne kohe DigitalBits qe nuk po paguan kestet e saj ne kohe.

“Digitalbits ka shume probleme dhe deri me tani nuk ka bere dot asnje pagese. Ata jane main sponsor i Interit”.

“E ne oret e fundit me Interin eshte afruar Binance, qe ne Serie A eshte sponsori i Lazios dhe kane nje marreveshje tre vjecare me 10 milione euro ne sezon”.

“Edhe Binance operon ne sektorin e kriptovalutave, por kane nje prespektive tjeter. Ata jane nje platforme ku behet kembimi i kriptovalutave.”

“Ne kete moment eshte platforma me e madhe ne bote dhe ne kete platforme shkembehen me miliarda euro”.

“Binance eshte themeluar ne 2017 nga nje programues dhe seline e saj ne kete moment e ka ne Cayman, nje parajse fiskale”.

“Sot Inter nderkohe do te jete ne Lecce me sponsorin Digitalbits e cila do te jete prezente edhe ne fanellat e dyta te prezantuara pak dite me pare”.

“Raporti nuk pritet te kete nje jete te gjate dhe kontaktet mes drejtuesve dhe menaxhereve te Digitalbits vazhdojne per te gjetur nje marreveshje”.

“Objektivi i Interit eshte te shkohet deri ne fund te sezonit te pakten dhe me pas te nderrohet, por qe te ndodhe kjo, Digitalbits duhet te paguaje sipas marreveshjeve”.

“Deri me tani keto garanci qe jane kerkuar nuk kane ardhur dhe nga ana tjeter disa kompani jane afruar me klubin per ta zevendesuar: njera nga keto eshte pikerisht Binance…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.