Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,051 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndodh e papritura me Dumfries? “Tek Inter po flitet per nje oferte 50 milione qe do vije ne janar nga…”

Inter, ndodh e papritura me Dumfries? “Tek Inter po flitet per nje oferte 50 milione qe do vije ne janar nga…”
Inter Club Staff

Ne ditet e fundit te merkatos se kaluar, Chelsea ka qene shume prane Denzel Dumfries sipas asaj qe tregon sot Corriere dello Sport.

Por me sa duket, ka edhe me shume dhe Inter ka refuzuar nje oferte te rendesishme te ngjashme me ate te Udogie te Udinese.

Cfare ka ndodhur? “Ne fakt, Chelsea ka pare Tottenham si ka blere Udogie te Udinese dhe ka provuar te njejten gje me Interin”.

“Por edhe pse nga ana tjeter kane qene 50 milione euro, per fat te keq nuk eshte arritur tek nje oferte per arsye te nje lojtari tjeter qe Chelsea ka kerkuar gjate veres”.

“Chelsea do kishte ofruar 50 milione euro per Interin, por duke qene se nje pjese e mire e parave ka shkuar per Fofana te Leicester, nuk i be asgje”.

“Gjithesesi, raportet mes dy klubeve mbeten te shkelqyera dhe nuk eshte aspak e perjashtuar qe ne janar Inter te shese Dumfries te Chelsea”.

“Si mund te ndodhe kjo? Chelsea dhe Inter mund te bien dakord qe lojtari te qendroje tek Inter deri ne fund te sezonit dhe me pas nga sezoni i ri, te transferohet te anglezet”.

“E gjitha kjo mund te behet edhe ne kuader te marreveshjes Lukaku-Inter, me Chelsea qe mund te kerkoje “kete nder” nga Inter per Dumfries.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.