Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

569 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndodh e papritura? “Zikalterit po ndjekin me shume kujdes super talentin e Empolit qe po shkelqen kete sezon.”

Inter, ndodh e papritura? “Zikalterit po ndjekin me shume kujdes super talentin e Empolit qe po shkelqen kete sezon.”
Inter Club Staff

Empoli i Andreazzolit eshte nje skuader shume e mire dhe kete gje po e tregon ne fushen e lojes ne kete Serie A.

Ata jane skuadra surprize e ketij edicioni dhe kane bere vertete shume mire ne cdo ndeshje qe kane luajtur ne kampionatin italian.

Te fundit ndeshje ata e kane fituar ne fushen e Napolit ne Maradona dhe sot gjenden me 26 pike, vetem dy pike me pak se Juventusi dhe ndodhen ne zonen Europa League.

Nderkohe, mes shume talenteve qe kane dal ne pah te Empoli, duket se njeri prej tyre pelqehet shume nga Interi.

Viti, e adesso non chiamatelo predestinato - Sport - lanazione.it

“Behet fjale per italianin Mattia Viti. Ai eshte nje mbrojtes i ditelindjes 2002 dhe po tregon se eshte nje nga lojtaret me me shume prespektive ne Itali.”

“Lojtari ne rolin e tij ka bere shume mire dhe ka fituar jo pak pike edhe ne syte e tranjerit te tij qe e ka vleresuar shume duke e aktivizuar goxha.”

“Syte e Interit keshtu jane hedhur tek Viti, i cili eshte nje nga lojtaret me te vleresuar mga vezhguesit qe Marotta ka derguar per te.”

“Keshtu, per te mund te ndodhe e papritura e ai mund te jete nje nga lojtaret qe mund te blihet per te zevendesuar njerez si Ranocchia apo Kolarov qe jane ne fund te karrieres se tyre”, shkruan Calciomercato.com.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.