Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,567 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, NDRYSHON GJITHCKA PER SKRINIAR? “Ky eshte skenari me i fundit. Lojtari sllovak tashme mund te…”

INTER, NDRYSHON GJITHCKA PER SKRINIAR? “Ky eshte skenari me i fundit. Lojtari sllovak tashme mund te…”
Inter Club Staff

Diten e sotme, Corriere dello Sport eshte ndalur me se shumti tek Inter, sidomos pas konferences se djeshme ne shtepine zikalter.

Ata kane dashur te flasin ne vecanti per te ardhmen e Milan Skriniar, i cili eshte lojtari me i perfolur per tu larguar.

Sipas tyre, Inter ka pritur deri me tani nje oferte te re nga PSG, por kjo gje nuk ka ndodhur aspak ne ditet e fundit.

Por cfare po ndodh vertete? A mund te qendroje Skriniar ne Milano pas kesaj merkato ku eshte nje nder me te kerkuarit?

“Ne kete moment, nga shtepia Inter, nuk e mohojne aspak mundesine se do te shitet Andrea Pinamonti dhe Pirola”.

“Por nga ana tjeter, eshte marre vesh dicka shume e rendesishme qe mund te ndikoje edhe te… Milan Skriniar”.

“Eshte e vertete qe Inter ka nevoje te shese nje lojtar te madh per te financuar merkaton e saj, por a e dini deri kur ka afat Inter?”

“Me sa duket nuk ka asnje nevoje apo nxitim qe kjo gje te ndodhe ne kete vere, sepse Inter ka kohe deri me 30 qershor 2023”.

“Po, pikerisht si me Hakimi, kur Inter ishte e detyruar qe te shiste nje lojtar perpara 30 qershorit. Vetem se kesaj radhe, 30 qershori perkon me fundin e ketij sezoni”.

“Gjeja me e sigurt ne kete moment do te ishte qe Inter te shiste Skriniar per rreth 80 milione euro, por kjo oferte nuk ka ardhur”.

“Normalisht qe behet fjale per nje situate te rrezikshme nese Inter pret kaq shume, por nga ana tjeter, eshte nje tregues se Inter nuk i ka duart e lidhura per Skriniar”.

“Prandaj, skenari per sllovakun mund te ndryshoje shume shpejt nese PSG nuk ben ate oferten aq shume te pritur per te”.

“Por kjo shpjegon edhe dicka shume te rendesishme: kjo eshte arsyeja pse Inter eshte kaq e qete ne lidhje me negociatat per sllovakun, duke kerkuar gjithmone 80 milione euro”.

“Ideja aktuale e Interit eshte te mos zhvleresohet nje lojtar i madh si Skriniar. Ai ishte projektuar te qendronte, por me 80 milione euro Inter mund te financoje nje merkato te tille, dhe prandaj eshte pranuar edhe zgjedhja per ta shitur”.

“Por kjo gje nuk do te ndodhe aspak per shifren qe do PSG. Per me shume, nese shitet De Vrij, atehere Inter, nje lojtar si Skriniar mund ta mbaje. Ku i dihet, merkato eshte gjithmone plot me te papritura…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.