Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

421 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ndryshon komplet skenari per Sanchez? “Me sa duket Marotta po mendon seriozisht per…”

Inter, ndryshon komplet skenari per Sanchez? “Me sa duket Marotta po mendon seriozisht per…”
Inter Club Staff

Eshte nje Alexis Sanchez teper i motivuar keto kohe dhe po tregon me vepra ne fushe te gjithe punen qe ka bere keto kohe.

Ai duket i rikthyer ne forme dhe po ben vertete shume mire ne cdo moment qe Inzaghi vendos ta hedhe ne fushe.

Veren e kaluar, drejtuesit e Interit kane menduar gjate per te ardhmen e tij dhe ai ka qene ne rrezik te forte.

E njejta gje edhe gjate muajt dhjetor, perpara se te fillonte merkato e dimrit, duke qene se Alexis ishte edhe i pakenaqur.

Por duket se tashme historia ka ndryshuar totalisht: “Ai eshte shume i zoti dhe i vlefshem kur eshte ne forme dhe po e tregon ne fushe kete gje.”

“Ne kete moment qe po flasim, eshte folur shume per kontraten e tij te rende prej 7 milione eurosh qe e pret nga viti 2022 deri ne 2023 ne sezonin e ardhshem.”

“Alexis mund te largohet nese Interi i paguan gjysmen e kesaj page, keshtu shkruhet ne kontrate, por me sa duket dicka mund te ndryshoje perfundimisht per te.”

“Marotta po mendon seriozisht ti ofroje lojtarit nje rinovim, duke i dhene mundesine te qendroje te Interi, dhe keto 7 milione euro ti ndaje ne te pakten dy sezone. Pra, ai do te merrte te njejten rroge, por ne dy sezone te ndryshme.”

“Nderkohe lojtari po afrohet gjithmone e me shume me tifozet e Interit te cilet tashme e vleresojne akoma edhe me shume se me pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.