Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

950 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne 2016 mesatare pikesh sa Frosinone. Por nje e dhene eshte alarmante…

Inter Club Staff

Numrat jane te pameshirshem ne shtepine Inter: 6 pike ne 7 ndeshjet e fundit qe nese perkthehen do te thote se mesatarja e pikeve eshte per renien nga kategoria e nese shikohet mesatarja e pikeve eshte pothuajse identike me Frosinonen qe ka kete mesatare qe nga nisja e kampionatit.

Por shume te dhena te tjera shqetesojne: mbrojtja me e mire e kampionatit eshte bere e turpshme, nderkohe fitoret jashte shtepie ne fazen e dyte jane zero. Ne 7 ndeshjet e fundit, pra qe nga 10 Janari, nga goli i tifozit zikalter Berardi, Interi ka pasur nje hap prej nje skuadre gati per te rene nga kategoria (6 pike), Milani ka bere me shume se dyfishin e ketyre pikeve dhe vendet e para te kampionatit tashme duken nje mirazh. Nje krize qe askush sdo e kishte menduar. Nga nje sukses i mundshem tek… ka ndodhur gjithcka qe sduhet te ndodhte.

(Gazzetta dello Sport).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.