Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,579 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne Angli ‘cmenden’ per Lukaku: “Ja sa do i kushtoje operacioni Romelu ne total Interit: shifra prej…”

Inter, ne Angli ‘cmenden’ per Lukaku: “Ja sa do i kushtoje operacioni Romelu ne total Interit: shifra prej…”
Inter Club Staff

Vetem nese Chelsea do te hape rrugen per nje huazim mund te flasim per nje operacion qe mund te shkoje ne port.

Per kete eshte e bindur La Gazzetta dello Sport diten e sotme kur flet per Romelu Lukaku dhe per nje transferim te mundshem te tij.

Por ata, nder te tjera, kane treguar edhe lajmet qe fliten ne Angli ne keto ore, duke treguar keshtu se si mediat ne UK jane cmendur totalisht ne lidhje me kete operacion.

“Le te themi se shifrat qe fliten ne Angli per operacionin Lukaku-Inter nuk jane aspak reale dhe nuk qendrojne as ne toke por as ne qiell.”

“Atje flasin per nje huazim qe do i kushtoje Interit rreth 25 milione euro dhe nje detyrim blerje prej 76 milione eurosh.”

“Por keto shifra nuk jane aspak reale sepse i bie qe Inter te shpenzoje per Lukaku ne kete vere me shume nga sa ka shpenzuar ne 2019 (kur e pagoi 65 milione euro).”

“Numrat qe fliten nga Anglia jane te fryra dhe nuk pasqyrojne aspak realitetin e ketij operacioni ne kete moment.”

“Pas te martes, tani Inter po pret lajme sepse duhet te mbylle gjithcka brenda dates 30 qershor. Por eshte e sigurt se ziklaterit nuk do e marrin Lukakun aspak ne nje huazim me detyrim blerje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.