Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

710 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne Appiano ka ndodhur ajo qe donte Conte: “Pritet nje surprize e madhe me Eriksen? Ja detajet.”

Inter, ne Appiano ka ndodhur ajo qe donte Conte: “Pritet nje surprize e madhe me Eriksen? Ja detajet.”
Inter Club Staff

Perpara dy ditesh ne Appiano Gentile ka ardhur nje mesazh i rendesishem. Eshte shkruar me karaktere kubike: precis, i sakte, i qarte.

Kete mesazh e ka derguar… Christian Eriksen. Marresi? Antonio Conte. Dhe danezi eshte prezent ne Appiano qe cke me ate pune.

Kete e ka treguar miqesorja e luajtur vetem dy dite me pare ne Pinetina kunder Pro Sestos, ku ai shenoi dy gola.

Pertej veshtiresise se kundershtarit, ajo e mesfushorit te Interit ishte nje pergjigje shume e rendesishme per te gjithe.

Pikerisht ajo qe donte te shikonte tranjeri i Interit, qe deshiron te besoje tek ai me shume se te gjithe ne kete moment delikat te sezonit.

Aq shume sa sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, Conte mund ti jape minuta shume te rendesishme sot ndaj Udineses.

“Eriksen eshte pare shume mire. Eshte pare plot me deshire e ku i dihet, mbase sot ndaj Udineses mund te gjeje minuta te rendesishem.”

“Eshte nje stadium ku ai ka debutuar si titullar me Interin ne daten 2 shkurt. E mbase mund te kemi nje rikthim ne te kaluaren…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.