Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 4, 2020

Scroll to top

Top

381 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne gare per Medel, Solskjaer: “Ka interes, por jo tratative.”

Inter ne gare per Medel, Solskjaer: “Ka interes, por jo tratative.”
Bujar Berishaj

Europa e cmendur per Gary Medel: mesfushori kilian i Cardiff City, protagonist i nje Kupe te Botes me ekipin e tij kombtar, ai ka mbi vete interesin e klubeve te medha evropiane, duke perfshire ketu: Inter, qe do konkurroj me Sevilla, Valencia dhe Besiktas.

I intervistuar sot per te ardhmen e lojtarit te tij, tekniku i ekipit uellsian, Ole Gunnar Solskjaer, eshte pergjigjur keshtu, me thashethemet qe qarkullojne:

“Ka pasur disa sondazhe, por une mund te iu siguroj qe presidenti dhe pronari i klubit me kane siguruar qe nuk ka negociata ne vazhdim dhe siper. Per kete une jam ne pritje te lajmeve. Tani per tani, ai mbetet nje nga lojtaret tane, pastaj do shohim se cfare do te ndodh.”

Solskajer ne kete kuptin, bekon paraqitjet e Pitbull-it ne Brazil: “Ne Kupen e Botes ka treguar se eshte nje lojtar i madh, gjithcka shkoi sic eshte pritur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.