Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,692 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne janar do te blihet: Darmian, por jo vetem. Suning deshiron…

Inter, ne janar do te blihet: Darmian, por jo vetem. Suning deshiron…
Inter Club Staff

Suning nuk deshiron qe te lere gjithcka ne dore te fatit ne arritjen e Champions por eshte e gatshme qe ne muajin e Janarit te beje investime te tjera.

Tashme, eshte nje fakt qe pavarsisht merkatos madheshtore ne vere, kinezet do te bejne perseri merkato edhe ne Janar sepse skuadra zikalter ka nevoje. Suning nuk do te terhiqet pas sepse deshiron te rrise shancet e Interit per te kapur podin kete sezon. Por nder te tjera, drejtuesit zikalter kane zgjedhur edhe profilet e lojtareve qe do te blihen dhe pozicionet ku skuadra zikalter calon. Ne krye te listes se Interit qendron Darmian, i tentuar qe ne vere por qe nuk pati kohe te mbyllej si marreveshje. Ne keto jave eshte folur shume per te dhe lojtari i kalter po shtyn tek Manchester United per nje transferim tek Interi per te luajtur edhe me vazhdimesi duke pare se Mourinho nuk e shikon si nje titullar lojtarin, madje ka shijuar jo pak here edhe shijen e tribunes kete sezon. Por ne Spanje thuhet se lojtari kerkohet edhe nga Barcelona dhe ky eshte nje lajm i keq.

Gjithsesi Interi po ndjek nga afer edhe situaten e Lichsteiner por Juve eshte e ftohte ne kete piste. Ndersa edhe Vrsaljko i cili ka bere vetem nje ndeshje zyrtare kete vit sebashku me Vidal te blaugraneve mbeten dy alternativa te vlefshme per klubin zikalter.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.