Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

987 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne kerkim te anesoreve: tani pelqehet Widmer. Ne Udine mund te shkoje…

Inter ne kerkim te anesoreve: tani pelqehet Widmer. Ne Udine mund te shkoje…
Ardi Deda

Dihet, nje nga objektivat zikalter per merkaton verore, do te jete dhe ai per te forcuar krahet. Drejtori sportiv Ausilio, kohet e fundit, sipas Gazzetta dello Sport, ka shfaqur interesimin per anesorin friulan, Silvan Widmer.

I riu, under 21 zvicerian, pershtatet mire per kerkesat taktike te zikalterve pervec se eshte ideal per projektikn per shkak te moshes se tij te re, eshte i mire dhe me perspektive. Per lojtarin nuk eshte vetem Interi, dhe ky fakt, mund te rrise koston e kartonit. Ja ku zikaltrit atehere mund ti propozojne Udineses te riun Duncan, nderkohe ne kete tratative nuk duhet te perfshihet Mbaye, per te cilin eshte programuar rikthimi ne baze.

Widmer por jo vetem; zikaltrit, kane kerkuar nga Udinese, informacion mbi anesorin brazilian Gabriel Silva, edhe ai nje lojtar i ri ne moshen 22 vjecare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags