Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

675 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet kerkesa e frikshme e Brozovic: “Per te rinovuar ka kerkuar plot 30 milione euro per…”

Inter, zbulohet kerkesa e frikshme e Brozovic: “Per te rinovuar ka kerkuar plot 30 milione euro per…”
Inter Club Staff

Tema e dites ne shtepine Inter eshte Marcelo Brozovic i cili eshte ne skadence kontrate ne fund te sezonit.

Ne kete moment qe po flasim, palet duket se jane larg njera-tjetres, me kroatin qe nuk e ka aspak me nxitim kete rinovim kontrate.

Nuk mund te thuhet e njejta gje per Interin, e cila po shtyn fort qe rinovimi te mbyllet nje ore e me pare per shume arsye.

Zikalterit ne radhe te pare nuk duan te rrezikojne per ta lene per nje moment te dyte kete ceshtje por ne kete moment nje frenim te madh Interi e ka marre pikerisht nga kerkesa e babait-agjent te Brozovic.

“Me sa duket, Brozovic ka bere nje kerkese te frikshme dhe te cmendur per Interin: kerkon plot 30 milione euro ne kater sezone.”

“Pra, ai po pretendon rreth 8 milione euro ne sezon me Interin bashke me bonuse, nje shifer kjo komplet jashte orbites Inter.”

“Zikalterit deri me tani nuk kane shkuar me shume se 5,5-6 milione euro, nje shifer tavan kjo e vendosur nga Marotta per rrogat.”

“Normalisht, topi i ka kaluar lojtarit, dhe agjentit te tij, te cilet do te thone mendimin e tyre ne takimin qe pritet te ndodhe ndoshta javen qe vjen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.