Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

762 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne keto ore ka ardhur nje oferte surprize nga Franca per nje nga lojtaret zikalter: “Marotta i gatshem…”

Inter, ne keto ore ka ardhur nje oferte surprize nga Franca per nje nga lojtaret zikalter: “Marotta i gatshem…”
Inter Club Staff

Edhe pse Interi sot luan ndeshjen e pare zyrtare te sezonit, merkato zikalter vazhdon te levize ne menyre te rendesishme.

Sipas lajmeve te fundit, me sa duket, lojtari i krahut te majte te Interit qe eshte edhe jashte planeve te zikalterve, Kwadwo Asamoah, eshte drejt Ligue 1 ne France.

Kete gje e shpjegon Tuttosport e cila tregon edhe pse ai eshte perjashtuar nga skuadra qe mund te luaje sot ne San Siro.

“Per te kane ardhur disa oferta nga Franca, por nje prej tyre, ne oret e fundit, ka qene shume serioze edhe pse nga Interi nuk bejne me dije emrin e skuadres se interesuar.”

“Ish-lojtari i Juventusit po punon ne Centro Sportivo Suning ne Appiano Gentile pasi eshte rikthyer nga demtimi, por e di qe e ardhmja e tij eshte larg Milanos.”

“Ne kete moment problemet fizike duket se jane larg, por ato e kane bere ate qe te perfundoje me shpejt nga sa duhet aventuren e tij tek Interi.”

“Tashme Asamoah po vlerson ofertat dhe mund te largohet ne ditet ne vazhdim duke qene se edhe Conte ka qene i qarte me te.”

“Marotta eshte i gatshem qe vetem e vetem per ta larguar lojtarin, te pranoje edhe oferta me parmeter zero.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.