Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

934 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne lufte me Juven per Serie A? Ja skuadra qe ka ndermend te ndertoje Marotta!

Inter ne lufte me Juven per Serie A? Ja skuadra qe ka ndermend te ndertoje Marotta!
Ardis
  • On 16/11/2018, 18:43

Mungon edhe pak nga ardhja e Beppe Marotta-s tek Inter-i. Shume shpejt ish drejtuesi bardhezi do te filloje te punoje per klubin zikalter dhe do te planifikoje skuadren per sezonin 2019-2020, viti ku Inter-i do te luftoje me Juventus-in per skudeton.

Suning kerkon qe te risjelle Inter-in ne krye dhe zgjedhja e Beppe Marotta-s eshte ne te njejtin drejtim. “Marotta do te punoje me Ausilio-n dhe Gardini-n dhe do te perqendrohet mbi veren e ardhshme, duke pare se ne merkaton e janarit, Interi do te beje shume pak rregullime”.

“Nga dita e pare e qershorit Inter-i do te kete me shume liri persa i perket temes se Fair Play Financial, por mbi te gjitha nuk do te jete nevoje per nje tjeter revolucion sic ndodhi kete vere, ku u transferuan 7 lojtare te rinj sebashku me rikthimin e Joao Mario-s”.

“Brenda 8 muajve Marotta, nese rritja e skuadres do te konfirmohet, nuk do ti duhet qe te punoje mbi sasine, por do te fokusohet mbi riforcimin ne aspektin e cilesise ne cdo repart”.

“Dhe menjehere te shkon mendja mbi te gjitha te Luka Modric, kampioni kroat tashme i ndjekur nga Inter-i veren e kaluar dhe gjithmone ne pritje per tu larguar nga Madrid-i: Marotta me Real-in beri te mundur transferimin e Cristiano Ronaldo-s, mund te tentoje transferimin surprize”, lexohet ne Tuttosport.

Mesfushori kroat i Real Madrid nuk eshte i vetmi objektiv i Inter-it qe, pikerish ne mesfushe, do te provoje qe te rrise cilesine. “Nje ‘tru’ dhe nje mediano qe kombinojne shume vrap dhe realizimin e golave”.

“Ne sektorin e pare bejne pjese Modric, Rabiot, francezi i PSG-se eshte ne skadence kontrate, dhe Marotta do te provoje qe te marre perpara Juventus-it dhe Barcelone-s, dhe te djaloshin e ri Tonali (kerkohet nga e gjithe Serie A)”.

“Ndersa per sektorin e dyte me shume vemendje po ndiqet Herrera i Porto-s, i cili eshte ne skadence kontrate, ose Nicolo Barella. Mbas kesaj, goditja e rradhes do te jete ne repartin e sulmit, tek sulmuesit e krahut, ku Keita dhe Candreva jane ne dyshim”.

“Endrra eshte Chiesa, nje plan i mundshem ‘B’ i kushtueshem eshte Martial i Manchester United ose Lozano i PSV Eindhoven. Dhe ne fund do te kete ndonje rregullim ne repartin e mbrotjes, persa i perkete qendermbrojtesave”.

“Dy jane mundesite: nje lojtar i ri midis Andersen (Sampdoria), Mancini (Atalanta) dhe nje rikthim i mundshem i Bastoni-t. Ose nje veteran ne skadence kontrate si Godin (Atletico Madrid), ose Vertonghen (Tottenham). Per zevendesuesin e Handanovic, vemendje ndaj Cragno ose Radu”, shkruan Tuttosport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.