Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,337 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne qershor deshiron nje zevendes-Handanovic te nje niveli te larte. Ausilio ka ne shenjester…

Inter ne qershor deshiron nje zevendes-Handanovic te nje niveli te larte. Ausilio ka ne shenjester…
Inter Club Staff

Sipas la Gazzetta dello Sport, Interi, ne qershorin qe vjen, do te kerkoje te sjelle ne Pinetina nje zenvendes, shume te forte, te Samir Handanovic. Profili do te jete ai i nje lojtari titullar potencial per te ardhmen, qe te kuptohemi qarte.

Ne shenjestren e drejtorit sportiv te Piero Ausilio jane qe tani Alex Meret dhe Alessio Cragno, te dy lojtare te vecuar nga tranjeri i kalter Gian Piero Ventura.

Alex Meret eshte i datelindjes 1997, dhe eshte ne pronesi te Udineses qe e ka huazuar tek Spal. Ndersa 22 vjecari Alessio Cragno (12 prezenca per Under 21) eshte i lidhur me Cagliarin dhe luan per momentin tek Benevento ne huazim. Nuk perjashtohen komunikime te zikalterve me dy klubet respektive ne muajin e ardhshem.

Po ne rast se Handanovic do te largohet ne qershor? Keto qe permendem me lart, ishin mundesite ne Handanovic nuk largohej, por nese slloveni do te largohej, atehere Interi do te hynte ne merkato (jo me per deshire por sepse do te ishte e detyruar) dhe cdo sforco do te behej per te sjelle ne Milano Matteo Perin, 24 vjecarin i cili eshte numri nje i Genoas dhe qe aspiron te behet nje dite pasardhesi i Buffon ne kombetare. Perin eshte nje lojtar qe pelqehet tashme prej kohesh nga zikalterit: ne te kaluaren eshte biseduar disa here ndermjet zikalterve dhe kuqebluve per te” – konfirmon La Gazzetta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.