Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,291 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter: ne qershor nuk do te kete me Fair Play Financiar. Projekti i Suning parashikon…

Inter: ne qershor nuk do te kete me Fair Play Financiar. Projekti i Suning parashikon…
Inter Club Staff

Tashme kjo gje thuhet nga te gjithe: ajo qe do te hapet per pak dite do te jete ne fakt merkato e fundit me duart e lidhura.

Sapo te arrihet ne qershor nje humbje zero nga ky sezon (me sakte me 30 qershor), Suning do te paraqitet ne Nyon per te diskutuar nje plan industrial qe parashikon nje investim te madh fillestar, qe do te shtrihet ne nje periudhe 3 deri ne 5 vjecare, brenda se ciles investimet do te rikthehen (parate e shpenzuara pritet te rigjenerohen nga marketingu dhe pjesmarrja ne kupat e Europes dhe Interi do te rikthehej perseri ne parametrat qe kerkon UEFA e FPF).

Suning deshiron ti vertetoje UEFA-s se kane invetstuar tek Interi dhe duan ta bejne nje nga skuadrat me te mira ne bote, por pa futur para nuk mund ta arrijne kete gje e do te kerkojne mbeshtetje nga institucioni me i larte europian i futbollit. Ndihma e vetme qe kerkojne kinezet eshte qe Interi mos te penalizohet nga investimet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.