Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

563 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne rrezik: nje armik i ri ka mberritur ne Appiano! “E ka cmendur Conten njesoj si nje vit me pare kur…”

Inter ne rrezik: nje armik i ri ka mberritur ne Appiano! “E ka cmendur Conten njesoj si nje vit me pare kur…”
Inter Club Staff

Interi i 2020-21 do duhet te perballet edhe me nje armik totalisht te ri, qe deri me tani ka kushtezuar klasifikimin e zikalterve.

Por pertej ksaj, ky armik mund te rrezikoje edhe luften per kampionat. Nese ne sezonin e shkuar problemi per skuadren e Contes kane qene finalet e ndeshjeve, me shume permbysje te pesuara, kete sezon Interi e nis shume ngadale.

Zikalterit e gjejne veten shpesh here ne disavantazh dhe me detyren per te kthyer rezultatin duke qene se pesojne pothuajse gjithmone te paret.

Nje problem ky qe po ashtu si nje vit me pare, e ka bere shume nervoz dhe po e cmend tranjerin Antonio Conte.

“Sezonin e shkuar thembra e akilit per Interin ishin minutat e fundit te ndeshjes, ku zikalterit humben shume pike.”

“Por tani ‘armiku’ kryesor jane pjeset e para, ku Interi e nis me nje marsh shume te ulet ndeshjen dhe perfundon duke pesuar.”

“Ne 9 raste ne 23 ndeshje zyrtare, Interi ka arritur te pesoje gol e para dhe ka ndodhur 3 here ne 3 ndeshje ne kete 2021.”

“Jane shume. Eshte e paevitueshme qe Conte te jete i lumtur tani. Nuk ka qene i lumtur as 12 muaj me pare kur pesonte ne fund.”

“Kjo sepse keto black out mental sjellin edhe gabime te lojtareve ne menyre individuale e qe me pas perkthehen ne gola te pesuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.