Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 22, 2020

Scroll to top

Top

1,200 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne sulm per Keita Balde: Takim ndermjet Ausilios e agj. Calenda. RInovimi me Lazio eshte larg…

Inter ne sulm per Keita Balde: Takim ndermjet Ausilios e agj. Calenda. RInovimi me Lazio eshte larg…
  • On 07/10/2016, 12:17

Keita Balde deshiron te largohet nga Lazio, dhe mund te kaloje tek Inter. Pas zerave te fundit vijne edhe konfirmimet nga Corriere dello Sport. Sulmuesi i Simone Inzaghi, ish lojtari Barcelones, kete sezon po demostron te gjith vleren e tij por rinovimi i kontrates me Lazio eshte larg. Eshte mbajtur nje takim ndermjet Ausilio e Calenda, agjenti i senegalezit. Keita eshte nje deshire e vjeter e zikalterve. Premtimi nuk ndryshon, pa rinovimin e kontrates sulmuesi do largohet. Lotito e Tare do provojne te bindin Keita perpara hapjes se merkatos, dhe mund ta mbajne edhe pa rinovim kontarte.

Oferta e rinovimit nga Lotito eshte perfshirja e nje klauzole te pakten 30 milion euro. Mbi Keita pervec Inter jane edhe Napoli, Juventus, Monaco e WBA.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.