Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne sulm per nje mesfushor te Chelsea? Agjenti i tij zbulon: “E kerkon Inter: ja cmimi i tij.”

Inter ne sulm per nje mesfushor te Chelsea? Agjenti i tij zbulon: “E kerkon Inter: ja cmimi i tij.”
Inter Club Staff

Pas shume tentativave bosh vitet e fundit per Kante, Giroud, Marcos Alonso dhe Emerson, Interi vazhdon te trokase ne dyert e Chelseaas.

Kesaj radhe me sa duket eshte nje tjeter lojtar qe pelqehet shume nga Beppe Marotta dhe Antonio Conte.

Behet fjale per italo-brazilianin, ish-lojtar te Napolit, Jorginho, i cili deshiron te transferohet perseri ne Serie A.

Per kete ka folur diten e sotme Jorge Santos, agjenti i lojtarit te Kombetares Italiaane, i cili ka zbuluar se lojtari o ndiqet nga shume afer nga Interi.

 Getty Images

“Jorginho do e pelqente shume nje rikthim ne Serie A. Ai ka deshiren qe te luaje perseri ne Kampionatin Italian.”

“Nese Napoli ka nevoje per Jorginho, mund te behet. Te Chelsea gjithesesi ai ka edhe dy vite kontrate. Sot vlen 50 milione euro.”

“Gjithesesi, mund t’ju zbuloj se ai ndiqet me shume kujdes edhe nga skuadra e Interit e cila e pelqen shume bashke me Milanin.”

“Nuk po them Juventusi, sepse ata kane ne ate pozicion nje si Arthur qe eshte shume i zoti. Por nuk gjej dot nje drejtues futbolli ne Itali qe nuk e ka qef Jorginhon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.