Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

2,771 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne tension, por Spalletti po kerkon ta ule ate: dje ka pasur nje perballje me skuadren

Inter ne tension, por Spalletti po kerkon ta ule ate: dje ka pasur nje perballje me skuadren
Inter Club Staff

Eshte nje jave e komplikuar kjo per Interin qe po pergatitet per sfiden delikate kunder Interit. 

Eshte nje finale qe do te dekretoje se kush do te kualifikohet ne Champions Leaguen e ardhshme dhe se kush do te bjere ne Serie B. Gjithcka do te varet nga San Siro.

“Ne javen me te rendesishme, Interi ka zgjedhur qe te mos flase per mediat dhe shume pune. Asnje dite e lire per lojtaret. Eshte anulluar edhe pjesemarrja tek ceremonia Gentleman.”

“Perqendrimi eshte vetem tek ndeshja e vitit, ajo qe mund te ridergoje Interin ne Champions Perseri. Tranjeri pas humbjes ne Napoli, deshiron qe te rregulloje tensionin ne skuader qe duket e nervozuar.”

“Ai ka zgjedhur fjale te lehta dhe jo te renda ne perballjen e djeshme me skuadren: ‘duhet te jemi te qete dhe te perqendruar. Mund ta mbyllim sezonin vete pa pare aspak se si do te dalin kundershtaret tane’ i ka thene Spalletti lojtareve.”

“Nderkohe, Interi keshtu me nje fitore do te kualifikohej ne Champions, Empoli me nje fitore do te qendronte ne Serie A ndersa te dyja skuadrat me nje barazim do te vareshin nga rezultatet e skuadrave te tjera…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.