Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

662 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne vere do te ndryshohet gjysma e mbrojtjes: 2 blerje te reja, Cancelo plus Skriniar

Inter, ne vere do te ndryshohet gjysma e mbrojtjes: 2 blerje te reja, Cancelo plus Skriniar
Andi Keci

Nje nga objektivat e drejtuesve zikalter per merkaton e veres se ardhshme eshte forcimi i repartit te mbrojtjes.

Ideja eshte qe te krijohet nje mbrojtje duke filluar nga siguria qe ofron Skriniar dhe Cancelo i kompletuar per te cilin po planifikohet strategjia me e mire per ta marre nga Valencia.

Me parameter zero po kerkohen dy lojtare qe e njohin mire kampionatin italian si De Vrij i Lazios dhe Asamoah i Juventus per te cilet trativat kane kohe qe zhvillohen.

Nuk mund te perjashtohen dhe afrime te tjera ne skuader per te arritur nivele te larta, ne rast se Inter do te kete veshtiresi ne blerjen perfundimtare te Cancelos sipas Tuttosport zikalterit do te hidhen ne sulm per mbrojtesin e Atletico Madrid, Sime Vrsaljko.

Kroati se fundmi po gjen hapesirat e nevojshme tek skuadra spanjolle dhe vleresohet rreth 20 milione euro por maredheniet e mira te agjentit te kroatit me drejtuesit zikalter mund te zbusin disi vleren e kroatit.

Pelqehen gjithashtu dhe Ricardo Pereira i Portos, Guillermo Varela i Penarol dhe Silvan Widmer i Udineses.

Jemi rreth tre muaj larg hapjes se merkatos se veres, por Interi ne merkato eshte me aktive se kurre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.