Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne vere do te kete revolucion shembullor? “Gati plot 6 largime: ja emrat. I pari qe do ike eshte…”

Inter, ne vere do te kete revolucion shembullor? “Gati plot 6 largime: ja emrat. I pari qe do ike eshte…”
Inter Club Staff

Ne vere do te kete nevoje per disa shitje, sepse Inter nder te tjera, do te kerkoje te financoje merkaton e saj.

Nderkohe, Steven Zhang ka kerkuar nga drejtuesit zikalter qe te bejne maksimumin per kete gje, por edhe te ulen pagat e panevojshme me rreth 10-15%.

Nderkohe, sipas Il Giorno, do te kete nje revolucion shembullor ku nga Interi do te largohen lojtare qe marrin shume, por nuk japin edhe aq shume ne fushe.

“Sigurisht, jo te gjithe do te largohen. Drejtuesit po punojne fort nate e dite, per te mbajtur boshtin e Interit te paprekur.”

“Si fillim, nga Interi eshte vendosur qe te hiqet dore nga pagat e larta te Kolarov, Ranocchia dhe Vidal (duke i zgjidhur kontraten).”

“Keto tre paga peshojne shume, dhe duke afruar tre djem te rinj qe marrin me pak se ata por qe mund te japin me shume ne fushe, shihet si nje rruge e duhur per tu ndjekur.”

“Por do te largohet edhe Gagliardini, i cili do te bashkoet me Vecino qe eshte ne perfundim te kontrates gjithashtu.”

“Emri tjeter me i perfolur per tu larguar eshte Alexis Sanchez, qe ka nje page te cmendur prej 7 milione eurosh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.