Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

694 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ne version “Piter Pan”: dje per zikalterit moshe mesatare rekord!

Inter ne version “Piter Pan”: dje per zikalterit moshe mesatare rekord!
Inter Club Staff

Te rinjte qe avancojne, por i japin Interit edhe 3 piket.

Dje, ne ndeshjen e luajtur ne menyre perfekte nga djemte e Spallettit dhe te fituar me rezultatin 4-0 ndaj Cagliarit, ka rene ne sy nje statistike teper e vecante.

Ka te beje me moshen mesatare te skuadres qe e nisi ndeshjen si titullare.

Skuadra e djeshme qe e nisi nga minuta e pare ka qene skuadra me e re qe ka nisur nje ndeshje per Interin kete sezon.

Lojtaret qe zbriten ne fushe dhe mosha respektive e tyre eshte si me poshte:

Samir Handanovic: 33 vjec.

Joao Cancelo: 23 vjec.

Joao Miranda: 33 vjec.

Milan Skriniar: 23 vjec.

Danilo D’Ambrosio: 29 vjec.

Marcelo Brozovic: 25 vjec.

Roberto Gagliardini:  24 vjec.

Rafinha Alcantara:  25 vjec.

Ivan Perisic: 29 vjec.

Yann Karamoh: 19 vjec.

Mauro Icardi: 25 vjec.

Keshtu, mosha mesatare e skuadres qe ka luajtur si titullare dje ka qene 26 vjec e 225 dite: Rekord per kete sezon te Serie  A.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.