Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

202 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne vitin e kaluar eshte thyer tabuja Juve. Bardhezinjte ne dy transfertat e fundit…

Inter, ne vitin e kaluar eshte thyer tabuja Juve. Bardhezinjte ne dy transfertat e fundit…
Bujar Berishaj

Interi ka mposhtur Juventusin vetem njehere ne 10 ndeshjet e fundit ne Serie A.

Ne shtatorin e vitit 2017 zikalterit fituan 2-1 fal golave te Mauro Icardi dhe Ivan Perisic nen udheheqjen e trajnerit holandez Frank De Boer.

Pese fitore bardhezi dhe kater barazime kompletojne dhjete ndeshjet e fundit ne Derby d’Italia.

Juventusi megjithate ka humbur ne dy transfertat e fundit ne San Siro kunder Interi. Fillimisht me rezultat 3-0 ne Coppa Italia ku zikalterit ishin shume kualifikimit ne finale, mekat per shtyllat dhe penalltite.

Kurse hera tjeter eshte ajo e humbjes 2-1, pas nje rikthimi ne rezultat te Interit fal dyshes Icardi-Perisic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.