Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 27, 2021

Scroll to top

Top

416 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne vrap kunder kohes per Icardin tek PSG: klauzole si per Gabigol dhe Zaniolo?

Inter, ne vrap kunder kohes per Icardin tek PSG: klauzole si per Gabigol dhe Zaniolo?
Inter Club Staff

Inter dhe PSG vrapojne per te gjetur nje marreveshje brenda te dieles per qendrimin e Icardit ne France.

Ne kete moment, dy klubet, ashtu si kujton Corriere dello Sport, po tentojne te mbyllin gjithcka qe te largojne edhe hijen e nje klubi si Juventusi.

Por marreveshja eshte afer: “Me shume se 60 milione euro por me pak se 65 milione euro. Kjo pak a shume do te jete shuma.”

“Me siguri qe Interi nuk mund te bente me mire se sa kaq duke pare se PSG e nisi oferten me nje 50 milionesh nderkohe qe Interi kerkonte 70 milione.”

“Per momentin diskutimet jane ndalur tek ceshtja e bonusve dhe pagesave pertej kartonit dhe mendohet se distanca eshte teper e vogel.”

Corriere zbulon gjithashtu dicka qe ska dale ne drite me pare: “Po flitet ne keto ore se do te futet edhe nje klauzole per % qe do i takoje Interit ne rast te shitjes se Icardit.”

“E njejta gje qe eshte bere me Zaniolo dhe me Gabigol. Nje levizje kjo e Ausilios qe ka rregulluar terrenin keshtu nese Icardi do te shitet ne te ardhmen, Interit ti takojne edhe disa milione euro.”

“Interi nuk deshiron te beje te njejtat gabime si ne te kaluaren ku nuk ka arritur ti maksimizoje ne menyren e duhur shitjet e bera.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.