Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,168 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter: neser hera e fundit si kundershtar per Manolas? Ne qershor…

Inter: neser hera e fundit si kundershtar per Manolas? Ne qershor…
Inter Club Staff

Ajo e dites se neserme, mund te jete nje ndeshje speciale per Kostas Manolas e kjo gje ka te beje me zerat e merkatos qe e shikojne ate prej kohesh shume afer Interit.

Ku i dihet, mbase per disa muaj, ai stadiumin Meazza mund ta kete te ‘tijin’. Me Interin qe eshte ne dritare prej kohesh dhe qe pelqen shume lojtarin dhe zikalterit kane vendosur qe te bejne nje tentative te vertete ne vere: “Eshte folur shume per te ardhmen e tij. Per Interin dhe jo vetem, sepse lojtari kerkohet nga Juve, Barca, Chelsea, PSG dhe United – ka thene te enjten Yannis Evangelopoulos, agjenti i grekut -. Per momentin Kostas eshte tek Roma dhe ka nje kontrate deri ne 2019.”

Kontrate te cilen lojtari nuk e ka zgjatur, sic ishte premtuar ne fillimin e sezonit. Nderkohe Roma, ka bindjen se mund te fitoje nje shifer mjaft te madhe per lojtarin, edhe pse eshte ne skadence pas nje viti e gjysem. Zikalterit jane treguar te gatshem te ofrojne 40 milione euro e ndoshta edhe dicka me shume. Po Manolas? Ai do ta mendoje kete gje me pas. Per momentin ai eshte i perqendruar tek Roma, me syte nga e ardhmja, Interi.

(Gazzetta dello Sport)
© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.