Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,255 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, neser miqesorja ndaj Atletico! Mungon Nainggolan por ka nje surprize ne mesfushe: ja formacioni

Inter, neser miqesorja ndaj Atletico! Mungon Nainggolan por ka nje surprize ne mesfushe: ja formacioni
Inter Club Staff

Po afrohet testi i fundit i veres perpara fillimit te kampionatit per Interin e Luciano Spallettit.

Zikalterit do te perballen neser (te shtunen) ne darke me Atletico Madridin e Diego Pablo Simeones ne Wanda Metropolitano, stadiumi qe do te prese finalen e Champions League kete sezon.

Ashtu si tregojne mediat ne itali, zikalterit do te luajne perseri ne sulm me Icardin dhe Lautaro Martinez.

Pritet qe te mungoje perseri me siguri Radja Nainggolan i cili eshte i demtuar dhe qe po vazhdon nje program rekuperimi te vecante.

Nderkohe, ky eshte formacioni i mundshem i Interit:

Le ta fillojme nga portieri deri tek sulmuesi i qendres: do te jete nje 4-2-3-1

Handanovic

Dalbert

De Vrij

Skriniar

D’Ambrosio;

Brozovic

Asamoah (ne mesfushe)

Politano

Lautaro Martinez

Karamoh;

Mauro Icardi

INTER (4-2-3-1): 

1 Handanovic; 33 D’Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 29 Dalbert; 5 Brozovic, 18 Asamoah; 16 Politano, 10 Martinez, 7 Karamoh; 9 Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.