Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,247 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, nga City asist per Toure: mund te arrij gratis! Pelqehet edhe Teixeira! Tre zikalter ne shenjester te Jiangsu…

Inter, nga City asist per Toure: mund te arrij gratis! Pelqehet edhe Teixeira! Tre zikalter ne shenjester te Jiangsu…
Bujar Berishaj

Lamtumira e Massimo Morattit dhe kalimi i shumices se aksioneve te grupi kinez Suning, dita e djeshme ka qene historike per Interin.

Ardhja e investuesve kinez do te kete ndikim edhe ne merkato, edhe pse fillimisht pronaret e rinje nuk kane asnje synim per te ndryshuar menaxhmentin, shume te vleresuar. Asnje problem per Roberto Mancinin, qe do te qendroj si trajner i Interit.

Sa i perket merkatos, jane rregullat e FPF qe duhet respektuar: me nje shume totale te rrogave qe nuk mund te kalohet, eshte e pamundur te mendosh per shpenzime te cmendura. Asnje cmenduri as per Yaya Toure, qe mbetet megjithate nje objektiv konkret per t’u arritur por me kushte te caktuara: e pamundshme per Interin t’i garantoj atij nje rroge prej 12 milione. Mirepo pikerisht ne oret e fundit afrikani, permes agjenteve te tij, ka bere te ditur qe mund te lirohet gratis nga Manchester City per t’u larguar nga Anglia.

Gjithmone ne kembe edhe hipoteza Alex Teixeira, qe duke qene ekstra-komunitar nuk mund te arrij se bashku me Toure, me Erkin tashme te transferuar klubi zikalter ka vetem nje vetem per t’u shfrytezuar per ekstra-komunitar.

Ftohet pista qe dergon te i riu Vilhena, kurse me Jiangsu Suning, klub qe eshte ne pronesi te grupi qe ka blere shumicen e aksioneve te Interit, mund te studiohen sinergji te reja. Klubi kinez ka kerkuar disa lojtar, ne mesin e tyre jane emrat si Felipe Melo, Santon dhe Eder por mbetet per t’u kuptuar kush eshte i gatshem te pranoj destinacionin kinez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.