Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

89 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, nga Conte ka ardhur nje urdher i qarte: “Dua largimin e 5 lojtareve: ja emrat.”

Inter, nga Conte ka ardhur nje urdher i qarte: “Dua largimin e 5 lojtareve: ja emrat.”
Inter Club Staff

“Pese largime, per tre afrime. Antonio Conte ka qene i qarte me klubin dhe ka dhene urdherin e tij perpara merkatos.”

“Eshte shume mire politika e balancuar, por tashme qe Interi nuk ka ndeshje ne Kupat e Europes, ai e ka thene zyrtarisht se ka nje skuader me te madhe ne numer nga sa duhet.”

Keshtu e hap artikullin e saj Tuttosport ne lidhje me Conten dhe urdherin e tij per te larguar menjehere nga Interi plot pese lojtare.

Me sa duket skuadra zikalter mund te pesoje nje riformatim te rendesishem gjate merkatos dimerore italiane.

“Per te arritur te tre lojtaret qe Conte do, atehere ai kerkon kater shitje: emrat e nxehte jane plot 5: Eriksen, Nainggolan, Vecino, Pinamonti dhe Perisic.

ERIKSEN – Ashtu si nenvizon Tuttosport, shume nga merkato hyrese do te varet edhe nga e ardhmja e Eriksen.

Nese danezi do te shitet, Marotta do te kishte para mjaftueshem per te arritur menjehere tek De Paul qe Conte e deshiron.

“Qe nje vit me pare Interi e donte De Paul, per te vazhduar traditen e saj te argjentinasve, por nuk u be asgje ne ate kohe.”

“Udinese kerkonte 35 milione euro, shume te cilen e pretendon edhe sot dhe qe konsiderohen si shume nga Interi.”

“Por nese Eriksen do te largohet nga Interi ne huazim, atehere operacioni Paredes mund te jete plani B per mesfushen.”

SULMI – Jo vetem mesfushore, sepse Interi mund te kerkoje qe te mbylle nje marreveshje te rendesishme edhe ne sulm.

Zikalterit ne vere kerkuan nje shkembim Pinamonti-Gervinho, por Parma nuk e pranoi menjehere kete propozim dhe kishte shume pak ore ne dispozicion.

“Tani ky shkembim mund te kthehet ne aktualitet, por duhet pare se cfare kerkon tjeter Parma ne kembim.”

“Nderkohe, emrat e tjere jane ato te Papu Gomez, Milik dhe Giroud, po ky i fundit duket i pamundur duke pare formen te Chelsea.”

“Ne mendjen e Contes eshte edhe largimi i Perisic. Duket se kroati nuk e ka bindur perseri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.