Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,457 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, nga Hollanda zbulojne objektivin e ri? “Zikalterit po kerkojne Dumfries: po mendohet si zevendesi i Hakimit.”

Inter, nga Hollanda zbulojne objektivin e ri? “Zikalterit po kerkojne Dumfries: po mendohet si zevendesi i Hakimit.”
Inter Club Staff

Pas zerave te pare qe kane qarkulluar ne Itali, tani vine edhe konfirmime nga Hollanda per sa i perket nje emri ne te djathte.

Sipas Voetball International, Interi ka hedhur syte te Denzel Dumfries, mbrojtesi i djathte i PSV dhe i Hollandes.

Kontrata e Dumfries me PSV skadon ne 2023, por ai vete nuk e ka fshehur qe kerkon nje aventure te re.

Ne te kaluaren ai eshte kerkuar nga Everton por deri me tani nuk eshte bere asnje per kete piste edhe pse ata mbeten nje konkurent i forte.

Lojtari vete ja ka bere me dije PSV se do te largohet dhe per kete arsye ata kane siguruar zevendesin per te nga Mainz: do te vije Phillipp Mewne.

Keshtu, pritet nje takim ne ditet e ardhshme me agjentet e lojtarit por edhe me drejtuesit e klubit per te pare nese Dumfries eshte nje piste e pershkrueshme nga Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.