Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

477 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, nga Nainggolan nje mesazh per tifozet e Romes: “Shihemi ne Milano!”

Inter, nga Nainggolan nje mesazh per tifozet e Romes: “Shihemi ne Milano!”
Bujar Berishaj

Emri i Radja Nainggolan po behet gjithnje e me konkret per Interin ne keto dite te merkatos.

Mesfushori belg dhe klubi zikalter jane gjithmone e me afer dhe sic raporton calciomercato.com, sot Nainggolan ka dhene nje mesazhe te qarte.

Gjate dites se sotme lojtari ka qene per dreke ne nje restaurant afer Olimpicos aty ku ishin te pranishem edhe tifoze te Romes, me keta te fundit qe e kane pyetur Radjan per te ardhmen e tij.

Dhe duket se te ardhmen ai ua ka zbuluar. “Shihemi ne Milano”, pak fjale por qe tregojne shume.

Calciomercato.com gjithashtu raporton se transferimi i tij te Interi mund te zyrtarizohet qe ne javen e ardhshme me Spallettin qe do e kishte nen urdherat e tij lojtarin aq shume te deshiruar nga ai.

Marreveshja tashme duket drejt finalizimit dhe te Roma pritet te shkojne 20 milione euro plus disa lojtare si pjese shkembimi (tre ne maksimum, duke perfshire ketu edhe sulmuesin e ri Andrea Pinamonti).

Dicka eshte e qarte, keto dite vere po i ben akoma me te nxehta Radja Nainggolan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.