Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

4,337 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, nga situata per Joao Mario deri tek hipoteza per shkembimin Vertoghen-Brozovic: permbledhja

Inter, nga situata per Joao Mario deri tek hipoteza per shkembimin Vertoghen-Brozovic: permbledhja
Bujar Berishaj

Merkato e Interit vazhdon te leviz rreth perfocimeve te fundit per t’i dhuruar trajnerit Frank De Boer.

Sa i perket Joao Mario, objektiv i madh zikalter, kontaktet mes paleve kane vazhduar edhe sot, por akordi nuk eshte gjetur akoma. Oferta e Interit eshte prej 40 milione euro, bonuset e perfshira, qe per momentin s’eshte pranuar nga Sporting, me portugezet qe kerkojne nje shifer me te madhe mes transferimit dhe bonuseve te lehta per t’u arritur.

Pra, s’ka akoma akord mes paleve, me lojtarin qe vazhdon te shtyj per te veshur fanellen zikalter pa u stervitur me klubin aktual.

Interi ka zhvendosur shenjestren edhe per nje perforcim ne mbrojtje, ku eshte shfaqur emri i Jan Vertonghen ne nje hipoteze marreveshje me Tottenham per nje shkembim me Marcelo Brozovic. Belgu ka qene nen urdherat e De Boer te Ajax dhe trajneri do te ishte i lumtur te punonte me te serish, edhe pse Tottenham nuk eshte akoma plotesisht i bindur nga ky propozim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.