Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

684 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Nike, ndodh e papritura e madhe? “Behet me dije se ne keto caste plot 35-40 milione euro mund te…”

Inter-Nike, ndodh e papritura e madhe? “Behet me dije se ne keto caste plot 35-40 milione euro mund te…”
Inter Club Staff

Ashtu si tregon sot Corriere dello Sport, mund te ndodhe nje e papritur e madhe ndermejt Interit dhe gjigandeve te Nike.

Gjithcka ka te beje me sponsorizimin teknik qe gjigandet nga USA kane me Interin dhe qe skadon ne vitin 2024.

Ne kete moment qe po flasim, klubi perfiton ne sezon 12,5 milione euro te cilave i shtohen edhe bonuset e rezultateve.

Keto jane shifra te nje epoke tjeter dhe kjo kontrate dhjete vjecare eshte nje “peshqesh” qe Thohir i ka lene Suning perpara se te largohej.

“Po tani cfare po ndodh? Me sa duket, Inter deshiron ta dyfishoje te pakten kete shifer, duke arritur ne shifra komplet te tjera.”

“Zikalterit po tentojne qe te arrijne tek 35-40 milione euro ne vit, dicka qe do e bente Interin te perfitonte para te rendesishme edhe nga sponsori teknik, dicka qe nuk ndodh sot.”

“Kjo gje mund te arrihet lehte nese Inter do te fitoje Scudetton numer dy rresht, sepse kjo do te sillte yllin e dyte dhe nga ana e marketingut mund te kishte nje impakt teper te madh.”

“Gjithesesi, ne kete moment eshte e veshtire qe Nike te arrije te kjo shifer edhe pse bisedimet kane kohe qe kane filluar. Palet jane larg, por nje yll i dyte mund te ndryshoje gjithcka.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.