Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,088 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, nje fraze e Zidane ka cmendur mediat ne Spanje: “Perpara kemi Interin, por nese luajme keshtu…”

Inter, nje fraze e Zidane ka cmendur mediat ne Spanje: “Perpara kemi Interin, por nese luajme keshtu…”
Inter Club Staff

Shume nga rrugetimi ne Europe i Interit do te varet edhe nga sfida qe do te zhvillojne javen qe vjen ne shtepune e Real Madrid.

Antonio Conte po pergatitet qe te perballet e mikun e qindra betejave, Zinedine Zidane, me te cilin ka nje raport te shkelqyer.

La Gazzetta dello Sport shkruan per kete: “Raportet ndermjet dy tranjereve kane mbetura te mrekullueshme, edhe pse ne distance.”

“Champions League i ka vene perballe tani. Ndaloni te gjithe ama: ka ndodhur edhe me pare. Po, ne gjysmefinalen e 2002-2003.”

“Zizou shenoi ne ndeshjen e kthimit ne Torino, por ne finale shkoi Antonio. Nderkohe, 17 vite me vone, ja te jemi perseri.”

“Zidane u shpetua nga 2-2 ndaj Borussia Monchengladbach. Sepse ka shtate jete, Zizou.”

“Por me Interin e Contes do te vere ne loje disa jete te tjera, sepse nuk eshte aspak nje kocke e lehte.”

“Perpara kemi Interin, por nese do te luajme keshtu si sot, do te kalojme turin” tha ai ne Gjermani pas ndeshjes, por kjo fraze ka cmendur jo pak mediat vendase qe nje mos kalim te Realit as nuk e kishin menduar ndonjehere.”

“Ajo fraze ne Spanje eshte nje sakrilegj i vertete. Ne shtepine e Blancos eshte thjesht e pakonceptueshme qe ata te mos e kalojne grupin ne Champions, duke pare se nje tragjedi e tille nuk ka ndodhur kurre ne 28 vite eksitence te kompeticionit dhe formatit aktual.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.