Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

890 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Serie A do te nise me nje mungese te rendesishme ndaj Lecces? “Kontrollet mjekesore kane zbuluar nje…”

Inter, Serie A do te nise me nje mungese te rendesishme ndaj Lecces? “Kontrollet mjekesore kane zbuluar nje…”
Inter Club Staff

Me sa duket Inter do e nise rrugetimin e saj ne Serie A me nje mungese shume te rendesishme ne fushen e Lecce.

E sigurt per kete gje eshte Corriere dello Sport e cila tregon lajmet e fundit direkt nga Appiano Gentile.

“Nga njera ane eshte tundimi per te hedhur nga minuta e pare Marcelo Brozovic dhe nga ana tjeter askush nuk deshiron te rrezikoje”.

“Vetem pak dite perpara ndeshjes se rendesishme ndaj Lecces, ne shtepine Inter po bejne llogarite per kushtet e Marcelo Brozovic”.

“Ne fakt pikerisht diten e sotme lojtari i eshte nenshturar disa testeve te specializuara qe kane evidentuar edhe nje demtim te lehte”.

“Ai me sa duket ka pesuar nje “ngarkese muskulare” ne pulpen e djathte dhe do te qendroje keshtu pushim te pakten tre dite”.

“Gjate ketyre tre diteve do te punoje i vetem dhe do te mungoje keshtu ne testin e se merkures kunder Sant’Angelo”.

“Nderkohe, vetem te premten perpara se skuadra te niset per ne Lecce do te merret nje vendim nese ai do te udhetoje me skuadren. Por rreziku qe mund te demtohet nese luan eshte i larte dhe nuk duhet harruar se prapa portes eshte derbi i Milanos ne daten 3 shtator”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.