Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 22, 2019

Scroll to top

Top

824 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, nje super lajm ne pritje te Modric: Keita is coming, ja detajet e marreveshjes me Monaco! Ai vjen…

Inter, nje super lajm ne pritje te Modric: Keita is coming, ja detajet e marreveshjes me Monaco! Ai vjen…
Inter Club Staff

Pervec Luka Modric, ne keto momente Interi po punon shume per te perforcuar edhe repartin e sulmit. 

Eshte ai i Keita Balde emri me i perfolur ne shtepine zikalter por sipas asaj qe tregon Sky Sport, kjo marreveshje do te zyrtarizohet ndoshta pas 48 oresh, por ka dakordesi te plote nga palet.

Nderkohe qe i gjithe Interi po udheton ne Madrid per shkak te miqesores (ose ndoshta edhe per shkak te Luka Modric), dy marreveshjet duket se nuk varen absolutisht nga njera-tjetra.

E keshtu, vjen apo nuk vjen Modric ne Milano, Keita do te vishet zikalter kete sezon.

Pikerisht per kete fakt, ne keto minuta kane ardhur edhe te rejat e fundit nga Sky Sport ku zbulohen te gjitha detajet e marreveshjes me Monaco:

“Nje vit me vone, Keita Balde keshtu eshte gati te veshe fanellen e Interit. Po po, pikerisht si Radja Nainggolan.”

“Te dy lojtaret jane kerkuar vjet nga Interi po bllokimi kinez dhe FPF ndali gjithcka, por duket se ky eshte viti i duhur edhe per Keita pas belgut.”

“Zikalteri kane arritur dakordesi totale me Monaco dhe marreveshja eshte drejt zyrtarizimit: kane mbetur vetem pak detaje per tu vendosur por cdo gje eshte gati.”

“Lojtari do te vije me formulen e huazimit me te drejte blerje dhe shifra totale e operacionit perllogaritet diku tek 30 milione euro ku 5-6 milione euro do te paguhen per huazimin.”

“Per lojtarin eshte gati nje kontrate 1 vit + 4 ne rast blerje.”

Me syte nga Kuka, por ai qe vjen dhe i sigurt per kete eshte Keita Balde!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.