Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

492 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, nuk eshte aspak Darmian zevendesuesi i Godin: Marotta ka ndermend te bleje…”

“Inter, nuk eshte aspak Darmian zevendesuesi i Godin: Marotta ka ndermend te bleje…”
Inter Club Staff

Matteo Darmian tek Interi. E ardhmja duket e shkruar tashme, me lojtari ne Parmes qe eshte shume afer transferimit ne Milano.

Por nuk eshte Darmian lojtari i perzgjedhur per te zevendesuar ne skuadren zikalter Diego Godin qe pritet te largohet.

Interi ka ndermend nje tjeter skeme, por gjithcka do te nise vetem pas shitjes se ish-lojtarit te Atletico Madrid.

Interi do te kurseje me largimin e Godin rreth 6 milione euro ne sezon qe Godin do i kishte fituar ne sezon per dy sezonet e ardhshme.

“Ne kete moment duket se Interi eshte larguar shume me Kumbulla qe duket me te vertete afer Romes.”

“Zikalterit kane hequr dore nga ai pikerisht si ne rastin e Tonalit, duke qene se Conte ka zgjedhur qe ne skuader te afroje lojtare te gatshem dhe me eksperience plus nje investim 27 milione euro per Kumbullen tani per Interin jane shume.”

“Eshte e vertete qe Interi mund te perdore Salcedo dhe Dimarco ne kete tratative, por Verona kerkon shume cash.”

“Prandaj, edhe pse eshte folur shume, Kumbulla pritet te mos vije. Nga ana tjeter, Marotta po mendon per dy profile te tjera: nje nderkombetar dhe nje kombetar.”

“I pari luan me City dhe eshte Otamendi ndersa i dyti luan me Torinon dhe eshte Izzo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.