Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,990 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter nuk heq dore nga Fabian Ruiz, zikalterit synojne te paguajne klauzolen per te…

Inter nuk heq dore nga Fabian Ruiz, zikalterit synojne te paguajne klauzolen per te…
Bujar Berishaj

Inter vazhdon presingun per Fabian Ruiz Pena. Sic raporton Gianluca Di Marzio, zikalterit jane te gatshem qe te paguajne klauzolen e mesfushorit spanjoll te Real Betis.

Klauzola e lojtarit eshte prej 15 milione euro, por me rinovimin e kontrates qe duket se eshte afer pritet te dyfishohet ne 30 milione. Interi mbetet ne kontakte, duke u nisur edhe nga fakti qe Fabian Ruiz eshte shume i interesuar per nje transferim tek zikalterit, por deshiron te mbyll sezonin te Betis ne Spanje.

Si do qe te jete po vazhdohet te punohet (pa harruar faktin qe me klubin spanjoll Interi ka hapur bisedime per nje transferim eventual te Yuto Nagatomo) per merkaton e qershorit dhe per te mposhtur konkurrencen e Romes dhe Napolit qe jane prej kohesh pas lojtarit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.