Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,158 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter nuk ka nevoje te sakrifikoje asnje lojtar te madh per te financuar merkaton: Ja perse!

Inter nuk ka nevoje te sakrifikoje asnje lojtar te madh per te financuar merkaton: Ja perse!
Inter Club Staff

Te shiten lojtaret me te mire per te financuar merkaton? Urdherat e UEFA-s jane te qarte dhe FPF detyron zikalterit qe te mos dalin me humbje ne bilancin 2016-2017.

Thene kete, si mund te investohen 25 milione euro per Gabigol pa sakrifikuar asnje lojtar te madh qe Interi ka ne skuader? Zgjidhja gjendet shpejt: sa per te filluar, rritja e te ardhurave – qe ka ardhur fale partnership-eve te reja komerciale – do i jape Interit mundesi te rrise pagat e lojtareve e mbi te gjitha keto llogari do te behen vetem ne fundin e sezonit. Ne mes do te jete edhe merkato e janarit qe te krijohet mundesia qe Interi te mos dale me humbje. Ndonje shitje e majme e ndonje lojtari zikalter tek Suning ne Kine do te mund ta mbushte kasen e zikalterve me para te fresketa vetem e vetem qe te mos dale me humbje e qe llogarite te dalin sa i kerkon UEFA per parametrat e FPF.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.