Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

334 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazetari i njohur italian zbulon: “Ja gjesti i madh qe beri Handanovic pas ndeshjes me Milanin: asnje me pare…”

Gazetari i njohur italian zbulon: “Ja gjesti i madh qe beri Handanovic pas ndeshjes me Milanin: asnje me pare…”
Inter Club Staff

Pas Milan-Inter, Samir Handanovic, kapiteni zikalter qe ishte nje nga lojtaret ne deciziv ne derbi, duket se ka bere nje gjest te madh.

Ai ne intervisten e tij post-derby perpara gazetareve ka nenvizuar rritjen e madhe te skuadres se Antonio Contes.

Por ai e ka bere kete duke kujtuar dhe duke njohur edhe meritat e Luciano Spallettit, ish-tranjerit te Interit.

Sipas Handanovic, ai ka hedhur hapat e para per te ndryshuar mentalitetin e Interit. Pikerisht te ky gjest eshte ndalur gazetari i njohur Franco Vanni, i cili ka shkruar:

“Interi ka filluar te ndryshoje me Spallettin, pastaj me Conten. Keto kane qene fjalet e kapitenit te Interit.”

“Qe Samir Handanovic njeh meritat e Spallettit, edhe nje vit e gjysem prapa shkarkimit, eshte dicka elegante.”

“Por pervec se elegante, eshte edhe korrekte dhe dicka e bukur. Pa u zgjatur shume, nese e mbledhin gjithcka me nje fjale, eshte: e drejte.”

“Ajo qe ka bere Samir ka qene nje deklarate prej kapiteni te vertete. Sidomos pas nje Milan-Inter te fituar keshtu. Asnje me pare se kishte bere dhe bravo Samir.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.