Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

738 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja statistika e cmendur per sa i perket golashenuesve kete sezon: zikalterit jane skuadra qe…

Inter, ja statistika e cmendur per sa i perket golashenuesve kete sezon: zikalterit jane skuadra qe…
Ardis
  • On 25/11/2018, 0:28

Vitin e kaluar 29 golat e realizuar ne kampionat nga Mauro Icardi, jane rezultate te rendesishme per te fituar kualifikimin ne Champions League nga ana e Inter-it.

Dhe nje nga kritikat me te medha ne drejtim te skuadres zikalter ishte ajo e varesise Icardi, duke mos pasur alternativa te tjera per te realizuar gola.

Kete vit, perkundrazi, muzika ka ndryshuar, ashtu sic raporton Opta:

“Inter-i ka arritur te realizoje gola nepermjet 12 lojtareve te ndryshem ne Serie A, qe po zhvillohet, vetem Borussia Dortmund (15) dhe Roma (13) kane bere me mire ne 5 kampionatet me te medha europiane. Shumellojshmeri”.

Kjo eshte lista me 12 lojtaret e Interit qe kane shenuar deri me tani ne kete Serie A:

Icardi, 7 gola.

Brozovic, 2 gola.

Politano, 2 gola. 

Keita Balde, 2 gola.

Martinez, 2 gola.

Gagliardini, 2 gola.

Nainggolan, 2 gola.

Perisic, 2 gola.

Candreva, 1 gol.

D’Ambrosio, 1 gol.

De Vrij, 1 gol.

Joao Mario, 1 gol. 

Nderkohe, ky eshte edhe postimi i OPTA ne Twitter: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.