Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,500 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter “ok” për Cagliarin, por ka tri ndeshje që nuk fiton.

Inter “ok” për Cagliarin, por ka tri ndeshje që nuk fiton.
Rinor Sopaj

Interi ka një traditë favorizuese ndaj Cagliarit, edhe pse ka tri ndeshje që nuk ka fituar në Sardenja. Suksesi i fundit i zikaltërve ishte në vitin 2009. Që nga atëherë Interi ka arritur vetëm dy barazime dhe një humbje.

Ja të gjitha statisktikat e ballafaqimeve në mes këtyre dy skuadrave:

6 fitore Cagliari

18 barazime

11 fitore Inter

34 gola të shënuar Cagliari

44 gola të shënuar Inter

NDESHJA E PARE

1964/1965 Serie A Cagliari vs Inter 0-2

NDESHJA E FUNDIT

2013/2014 Serie A Cagliari vs Inter 1-1

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.