Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

389 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ore te nxehta per Alexis Sanchez: Marotta ka menduar nje oferte te re per United?

Inter, ore te nxehta per Alexis Sanchez: Marotta ka menduar nje oferte te re per United?
Inter Club Staff

Sot pritet te jete dita e Achraf Hakimi tek Interi. Mungojne detajet e fundit, por marreveshja ndermjet Real Madrid dhe Interit eshte arritur.

Lojtari do te jete ne Milano per te zhvilluar vizitat mjekesore sot ose neser, por tek Interi ka edhe nje ceshtje tjeter te rendesishme qe shqeteson.

Sot mund te jete nje dite shume e rendesishme edhe per te ardhmen e Alexis Sanchez dhe Victor Moses.

Interi ne kete moment “po negocion qe te zgjase huazimet e Sanchez dhe Moses me Manchester United dhe Chelsea.”

“Nese per kete te fundit nuk eshte vene kurre ne dyshim se Chelsea mund te jape driten jeshile deri ne fund te korrikut te pakten, per Sanchez ka pasur momente tensioni.”

“United kishte vene si limit kampionatin: lojtari nuk duhet te luante ne Europa League. Nje kompeticion ku luan edhe United vete.”

“Por dicka po leviz ne kete moment, kjo sepse Interi ka filluar kontate te njepasnjeshme me drejtuesit e United dhe Marotta po tenton ta binde skuadren angleze duke tentuar te fuse nje te drejte blerje ne marreveshjen e re dy mujore me Sanchez.”

“Kjo marreveshje e re do te parashikonte nje shifer te paracaktuar qe Interi duhet te paguaje ne rast se do doje te transferoje Sanchez ne Milano.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.