Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

289 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, pa Champions League e ardhmja e Spalletti ne dyshim

Inter, pa Champions League e ardhmja e Spalletti ne dyshim
Andi Keci

“Ne pergjithesi nuk kemi luajtur nje futboll te shkelqyer, sepse sipas mendimit tim nuk i kemi cilesite qe thuhen”.

Keto ishin fjalet e Luciano Spalletit per Corriere della Sera pas perfundimit te ndeshjes Inter-Napoli, fjale qe u interpretuar si mesazh i qarte per te treguar ambjentin zikalter por vecanerisht per drejtuesit qe te marrin pergjegjesite e duhura per ate qe kane ndertuar dhe menaxhuar ne vitet e fundit.

Ne cdo rast fjalet e trajnerit italian nuk do te ndryshojne asgje ne planet e Sunning, per te cilet strategjia eshte e qarte: Champions ose jo, sdo te kete asnje sakrifice per te forcuar skuadren. Pozicioni aktual i ish trajnerit te Romes eshte ende i forte dhe pse Zhang Jindond vitin e kaluar ka nderruar plot 5 trajnere.

Nje gje mbetet e sigurte nese Spalleti arrin ta kualifikoje Interin ne Champions del me i forti duke marre parasysh dhe cilesite e skuadres qe ka. Nese nuk arrihet objektivi Champions atehere e ardhmja eshte per tu pare serisht dhe pse kontrata e Spalletit eshte deri ne qershor te 2019.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.