Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

941 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, pak e dine por ka nje arsye madhore pse Inter ka miqesore me Monaco, Lens dhe Lyon: “Inzaghi ka dashur te…”

Inter, pak e dine por ka nje arsye madhore pse Inter ka miqesore me Monaco, Lens dhe Lyon: “Inzaghi ka dashur te…”
Inter Club Staff

Pas sfidave me Monaco dhe Lens, Inter do te luaje te shtunen nje tjeter skuader te kampionatit francez: Lyon.

Por ka nje arsye madhore se pse Inter ne kete moment po luan me skuadra qe jane me perpara se zikalterit nga pergatitja fizike duke qene se e fillojne me heret kampionatin.

“Eshte nje pre kampionat shume i rendesishem ky per Interin por edhe shume i veshtire, duke e pare ne krahasim me skuadrat e tjera”.

“Ne fakt, per zikalterit po afrohet edhe fillimi i Serie A, sepse ne daten 13 gusht, ne fushe ne Lecces, Inter do te luaje ndeshjen e pare”.

“Por nderkohe qe skuadrat e tjera te Serie A kane luajtur ndeshje me te lehta, apo neper turne veror neper bote, Inter po perballet me kundershtare te vertete dhe qe jane perpara me pergatitjet”.

“Pse? E gjitha sepse Inzaghi ka dashur te provoje skuadren me kundershtare me te forte, dhe qe te provoje forcat me skuadra qe kane me shume kohe qe kane nisur pergatitjen”.

“Deri me tani Inter ka sfiduar skuadren e trete te Frances, Monaco, te shtaten, Lens, si dhe do te luaje me te teten, Lyon.”

“Ligue 1 fillon ne daten 5 gusht dhe qe nga ky fakt mund te vihet re fare mire se sa perpara eshte Lyon me pergatitjen apo sa perpara ka qene Monaco dhe Lens. Por Inzaghi e ka pare kete gje si vendimin e duhur per te futur Interi ne shina sa me shpejt”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.