Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,327 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Paok, formacioni i mundshem: Jonathan si mesfushor i brendshem? Mazzarri ka pak zgjedhje

Inter-Paok, formacioni i mundshem: Jonathan si mesfushor i brendshem? Mazzarri ka pak zgjedhje
Ardi Deda

Sot Osvaldo do te beje debutimin e tij me fanellen e Interit. Ne oren 19.30 do te zhvillohet mieqsorja e fundit kunder Paokut te Selanikut, ne kuader te impenjimit te pare zyrtar me 20 gusht (faza playoff e Europa League kunder Stjarman). Ne Greqi nuk kane zbarkuar as Palacio dhe as Botta: i pari ka nje problem ne kavilje qe e shqeteson qe prej boterorit, ndersa i dyti ka nje lodhje muskulare. Zikaltrit jane thirrur te kunderpergjigjen pas paraqitjes se keqe kunder Eintracht. Mazzarri ka kerkuar te kthehen me kembe ne toke, te mbeten te perqendruar dhe skuadra greke mund te jete nje test i mire. Tekniku do te donte ti jepte hapesire dyshes Osvaldo-Icardi, por i pari nuk eshte akoma ne maksimumin e formes, ka pak minuta ne kembe, keshtu qe me te riun argjentinas do te luaje Hernanes, Jonathan si mesfushor i brendshem i djathte, M’Vila ne qender dhe Kovacic ne qender dhe ne te majte. Ja formacioni i mundshem:

Handanovic; Ranocchia, Vidic, Juan Jesus ; D’Ambrosio, Jonathan, M’Vila, Kovacic, Nagatomo; Hernanes, Icardi;

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.