Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,072 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Parma, ja formacioni qe po mendon Spalletti qe nga minuta e pare! Duket se D’Ambrosio…

Inter-Parma, ja formacioni qe po mendon Spalletti qe nga minuta e pare! Duket se D’Ambrosio…
Inter Club Staff

Ne prag te ndeshjes kunder Parmes dhe tour de force te cilen po pret Interi, po vjen nje lajm i mire per Luciano Spallettin: Mauro Icardi eshte i rekuperuar.

Qe prej grumbullimit te Argjentines vjen ky lajm per sa i perket kushteve fizike te kapitenit zikalter qe pritet te zbrese ne fushe kunder Kolumbise.

Nese Icardi do te jete i rekuperuar totalisht, diskutim tjeter eshte per Lautaro Martinez i cili po vuan ende demtimin ne pulpe.

Pikerisht per dy arsyet me lart: dyshimi mbi Icardin dhe demtimi i Lautaros po bejne qe Keita te ngrohe motorret per ndeshjen e se shtunes.

“Mund te jete me te vertete Keita Balde personi qe do te luaje nga minuta e pare kunder Parmes te shtunen paradite.”

“Ne karriere senegalezi ka luajtur si sulmues krahu ose si sulmues i dyte por edhe sia here (shume pak) eshte perdorur edhe si sulmues qendre.”

“Por ne kete ndeshje pritet qe te ulet ne stol edhe Danilo D’Ambrosio, i cili mund te zevendesohet nga Sime Vrslajko ne formacion.”

Si pritet te luaje Interi? La Reppublica tregon formacionin e mundshem qe po mendon Spalletti per ndeshjen ndaj Parmes ne Meazza.

Samir Handanovic

Sime Vrslajko 

Joao Miranda

Milan Skriniar

De Vrij

Asamoah

Brozovic

Gagliardini

Radja Nainggolan (trekuartist i djathe)

Ivan Perisic (trekuartist i majte)

Mauro Icardi

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.